maptel.: 18 471 77 87
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2023.Dziś obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu.Kalendarz liturgiczny;Poniedziałek, Święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski.

Jest to dzień modlitwy za młodzież, odpowiadając na słowo ks.arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w niedzielę 8 X przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży w parafiach Archidiecezji Krakowskiej.Środa, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła i Towarzyszy i nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.Czwartek, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.Sobota, wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.W przyszłą niedzielę 24 IX. odpowiadając na apel rodziców Leny „Lena też chce chodzić jak inne dzieci, pomóżmy jej wyzdrowieć, przed kościołem będzie zbiórka z kiermaszem na dalsze leczenie lewej nóżki Lenki. Apel rodziców i zdjęcia Lenki są w gablocie ogłoszeń.Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Jest na wrzesień miesięcznik Staś dla dzieci.

                                                                                                                                                              

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Cytat na dziś

Panie, słuchaj modlitwy mojej, a wołanie moje niech do Ciebie przyjdzie! Psalm 102:2

Msze Święte


W tygodniu:
pon. śr. pt. sob. - 18:00
(okres zimowy - 17:00)
wt. czw. - 7:00

Niedziele i święta:
8:00, 10:00, 16:00


O naszym kościele


Mając na uwadze dobro duchowe wiernych, stosownie do Kodeksu Prawa Kanonicznego, po zasięgnięciu opinii Rady Kapłańskiej, eryguję Parafię pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej - Murowanicy.

Powyższy dekret należy podać do wiadomości wiernym w kościele parafialnym św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej oraz w kaplicy św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej - Murowanicy. Dekret obowiązuje od Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, czyli od dnia 8 grudnia 2007 r.
footer jadwiga