maptel.: 18 471 77 87
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU 5.XII 2021 r.

Dziś Adoracja Najś. Sakramentu i Dzień Modlitw o Dar Potomstwa.

Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę do puszek, która zostanie przekazana do Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.

Roraty są o godz. 6.30. O godz.6.00. są śpiewane „Godzinki”.

Zapraszam dzieci z lampionami i postanowieniami adwentowymi.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek, wspomnienie św. Mikołaja.

Wtorek, wspomnienie św. Ambrożego, b-pa i dr Kościoła.

Środa, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.

8 XII 2007 r. Została erygowana nasza parafia pw. św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej – Murowanicy.

Msze św. będą o godz.8.00 i o godz.17.00. Na mszę o 17.00 zapraszam dzieci kl. III przygotowujące się do I komunii św. z rodzicami. Dzieci otrzymają poświęcone przez Ojca św. Franciszka w Rzymie medaliki. Kandydaci na ministranta z kl. III zostaną przyjęci do służby liturgicznej.

Zbierana składka zostanie przekazana na pomoc dla chrześcijan żyjących w Libanie.

        

Piątek, wspomnienie Najśw. Mari Panny Loretańskiej.Krakowskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia w sobotę 11 XII br. w parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie.W Adwencie spowiedź jest przed mszą św. od poniedziałku do soboty. W związku z pandemią korona wirusa, nie będzie spowiedzi przed świętami z udziałem księży z dekanatu Proszę aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, te dni zostawmy na spowiedź dla wracających z pracy za granicą.Można nabywać świece Caritasu na stół wigilijny, cena 7 zł. Można nabywać też opłatki na stół wigilijny,jest do nabycia kalendarz na rok 2022 cena 10 zł.Rada Parafialna przeprowadza w swoich okręgach wyborczych zbiórkę na p. Kościelną 100 zł. od numeru domu i zbiórkę na p. Organistę 50 zł. od rodziny.        

Rozpoczęliśmy zbiórkę ofiar, 300 zł. od numeru domu na ocieplenie, pomalowanie kościoła, wykonanie projektu i podjazdu dla wózków. Ofiary można składać do kopert z podpisanym numerem domu lub osobiście u ks.proboszcza. W tym tygodniu ofiarę 300 zł. złożyły rodziny z nr.10A, 60, 113.

Na kwiaty do żłóbka złożono ofiarę 100 zł. Bóg zapłać.

Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką. Intencje Mszy św.                                                                                                                                

                                                                                                                                UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Cytat na dziś

Cieszcie się sprawiedliwi i weselcie w Panu , wszyscy o prawym sercu , wznoście radosne okrzyki ! Psalm 32:11

Msze Święte


W tygodniu:
pon. śr. pt. sob. - 18:00
(okres zimowy - 17:00)
wt. czw. - 7:00

Niedziele i święta:
8:00, 10:00, 16:00


O naszym kościele


Mając na uwadze dobro duchowe wiernych, stosownie do Kodeksu Prawa Kanonicznego, po zasięgnięciu opinii Rady Kapłańskiej, eryguję Parafię pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej - Murowanicy.

Powyższy dekret należy podać do wiadomości wiernym w kościele parafialnym św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej oraz w kaplicy św. Jadwigi Królowej w Lipnicy Wielkiej - Murowanicy. Dekret obowiązuje od Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, czyli od dnia 8 grudnia 2007 r.
footer jadwiga